Quest Panorama - Mobil İş Yönetimi

Mobil İş Yönetimi - Quest Panorama, Univera Panorama altyapısı üzerinde çalışan web tabanlı, uygulanması, uyarlanması ve öğrenilmesi basit bir mobil iş yönetimi aracıdır. Sahada çalışan tüm ekiplerin faaliyetlerinin takibi için kullanılabilecek esnek bir uygulamadır.

Temel görevi saha elemanlarının gün içerisinde yaptıkları müşteri faaliyetlerinin, el bilgisayarları üzerindeki formlar yardımıyla toplanması ve Internet üzerinden raporlanabilmesidir. Kağıt üzerinde toplanabilen her türlü form el bilgisayarları üzerinde yaratılabilir. Merkez kullanıcıları da internet üzerinden tüm bu faaliyetleri gelişmiş dinamik raporlama aracı ile izleyebilirler.

QUEST PANORAMA’NIN İŞLETMELERE GETİRİLERİ

 • Karar verme süreçlerinde gelişim
 • Mobil çalışanların performanslarında artış
 • Müşteri memnuniyetinde artış
 • Müşteri bilgilerinin güncel tutulması
 • Saha personelinin GPS üzerinden “On-line” takibi
 • Tek ziyarette iş sonlandırma oranında artış
 • Ürün ve sevkiyat hatalarında azalma
 • Saha ekibi hedef ve performanslarının eksiksiz takibi
 • Sınırsız raporlama / Anında karar alabilme
 • Sahadaki demirbaşın izlenmesi
 • Müşteri sadakati yaratma
 • Eleman tasarrufu ve verimliliği
 • Sistemli çalışma / Otomatik raporlama

QUEST PANORAMA İLE 4 ADIMDA MOBİL PROJE YÖNETİMİ

1- Temel Tanımlamalar
Bilgi toplama işlemi gerçekleştirecek müşteriler, ziyaret noktaları, ülke, şehir, vb.
segmentlere ayrılmış şekilde sisteme girilir. Saha elemanları tanımlanır, şef ve supervisor gibi hiyerarşiler belirlenir. Saha elemanı çalışma şekline göre tanımlı olan noktalara belirli bir rut planı ya da görev listesi tanımlanır. Tüm bu veriler entegrasyon ile firmaların mevcut iş sistemlerinden alınabilir.

2- Esnek Form Tasarımı
El terminali üzerinde bir kağıt üzerinde yer alabilecek her türlü form oluşturulabilir. Bu
formlar için Metin, Sayısal, Tarih, Çoktan Seçmeli, Sabit Tanım ve Kutu seçimi olacak şekilde veri tipleri yaratılabilmektedir. Herhangi bir veri girişine bağlı olarak fotoğraf çekme veya not alma fonksiyonları gerçekleştirilebilir.

3- Bilgi Toplama, Uygulama
Tanımlanan formlar üzerinden sahadan el bilgisayarları ya da tablet bilgisayarlar ile bilgiler toplanır. Saha elemanları formlara bağlı fotoğraf çekip, merkeze fotoğraf gönderebilirler.

4- Dinamik Raporlama
Sahada gerçekleştirilen tüm faaliyetler merkez tarafından gelişmiş raporlama aracı
ile raporlanır. Pivot, liste ve grafik raporların yanında GPS`e bağlı sayısal haritalar da
alınabilmektedir.

DİNAMİK RAPORLAMA
Quest Panorama, çok gelişmiş bir raporlama aracı olan Dinamik Raporlama modülüne sahiptir. Bu modül sayesinde sahada gerçekleştirilen her türlü hareket raporlanabilmektedir. Kullanıcılar; basit bir arayüze sahip “wizard”lar yardımıyla hızlı ve kolay rapor hazırlayabilirler. Dinamik Raporlama modülüyle 4 farklı yapıda rapor alınabilmektedir.

YÖNETİCİ EKRANLARI (DASHBOARD)
Yöneticilerin sahadaki durumu acilen görüp hızla önlem almalarını sağlayan ve anlık bilgiler ile güncellenen gösterge panelleridir. Saha ekibinin tüm ziyaret performanslarını belli değerler ile ölçümleyen on-line izleme ekranlarından, tüm trendlerin takip edilebildiği 3 boyutlu grafiklerdir. Son yıllarda Yönetim Bilgi Sistemleri içinde hızla büyüyen veri tabanlarında kolay yorum yapabilme ve hızlı karar alınabilme açısından da çok kullanılmaktadır.

DESTEKLENEN MOBİL PLATFORMLAR
Quest Panaroma, Microsoft Windows Mobile Embedded ve Google Android tabanlı el
bilgisayarları ve tablet bilgisayarlar üzerinde çalışabilmektedir. Windows Mobile işletim sistemleri içerisinde Microsoft Windows Mobile 2003 de dahil olmak üzere tüm geçerli Windows Mobile versiyonları ve Google Android işletim sisteminde Gingerbread 2.3 dahil olmak üzere tüm ileri versiyonlar desteklenmektedir.
Quest Panaroma, her ekran çözünürlüğünde çalışabilecek şekilde geliştirildiği için 2,5” ekran büyüklüğüne sahip PDA cihazlarından 10,1”lik tablet bilgisayarlara kadar geniş bir yelpazede bir çok farklı smartphone, handheld ve tablet bilgisayarlarda başarı ile çalışabilmektedir.

(Mobil cihazların kamera ve GPS özelliklerindeki bazı farklılıklar, uygulamanın belli
fonksiyonlarının marka ve modele göre değişimine neden olabilir. Bu farklılıkları Univera uzmanları size anlatacaklardır)

MOBILISGUCU.COM BULUT BİLİŞİM PORTALI
Mobilisgucu.com, Univera’nın iş hayatına sunduğu ilk bulut bilişim çözümüdür. Yazılım kiralama portalı olarak hizmet veren site üzerinden müşteriler kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak faydalanabilirler. Bu sayede projeler IT yatırımları ve servislerinden bağımsız şekilde hem hızlı hem de sorunsuz olarak kurulabilmektedir.
Kiralama fiyatları saha elemanı başına aylık ücretlendirme ile belirlenmektedir. Saas
(Software as a Service) olarak da adlandırılan bu model ile projeler bütçeleri aşılmadan esnek ödeme sayesinde kolay bir şekilde hayata geçebilir.

MOBILISGUCU.COM AVANTAJLARI

 • Sunucu ya da herhangi bir altyapı yatırımı yapmadan projeler hayata geçirilebilir
 • Sunucu destek, yedek vb. IT hizmetlerine gerek kalmaz
 • Projelerin satın alma süreçlerini kolaylaştırır
 • Aylık ödemeler nakit akışını dengeler
 • Hızlı kurulum, hızlı proje başlangıcı sağlar
 • Tüm yeni geliştirmelerden faydalanabilmeyi sağlar
 • Yazılım bedelleri hizmet olarak faturalandırılır
Quest Panorama broşürü için tıklayınız

Quest Panorama Broşürü